دانلود Beat Cop – بازی شکست پلیس مخصوص اندروید : زیادش هم از کاراکتری به کاراکتر دیگر واقعا تحسین برانگیز است. اینکه سازندگان برای هر کدام از مراحل فرعی خود سناریوهای متفاوتی را با دیالوگ‌نویسی‌های دقیقی همراه کرده‌اند، قطعا نقطه قوت بزرگی به حساب می‌آید.

ماموریت‌های فرعی، دومین شباهت بزرگی است که در آثار سی‌دی پراجکت رد و ۱۱bit به خوبی به چشم می‌خورد. الون بیت به هیچ وجه دست از طراحی مراحل فرعی متنوع برنداشته است و نتیجه همین کار باعث شده تا انجام دادن ساید کوئست‌ها در Beat Cop به اندازه‌ای جذاب باشد که گاهی وقت‌ها بیخیال مراحل اصلی بشوید. چیزهایی که هر شخصی در بازی از شما می‌خواهد، سختی یا آسانی هرکدام از آن‌ها و محدودیت‌هایی که در این بین مزاحم‌تان می‌شوند،

همگی جزئی از این طراحی مراحل به حساب می‌آیند که اکثرشان در بیشتر موارد تغییرات محسوسی را تجربه می‌کنند. در کنار این‌ها البته، گاهی اوقات کمی لغزش در مراحل اصلی بازی دیده می‌شود که اگرچه ایراد چندان بزرگی نیست، اما خب امکان نادیده گرفتنش هم وجود ندارد. با اینکه مراحل اصلی در هر روز از بازی که به مانند یک چپتر در آن تلقی می‌شود، تغییرات مشخصی دارند، اما گاهی اوقات این تغییرات کمی دیر به وجود می‌آید و همین هم ممکن است کمی بازیکن را از انجام برخی کارهای تکراری خسته کند، اما دقت کنید که منظور من صرفا حذف این کارها نیست. در واقع اگر بازی کمی با سرعت بیشتری المان‌های جدیدش را به گیم‌پلی اضافه می‌کرد، شاید همین ایراد جزئی هم دیگر به چشم نمی‌آمد.

دانلود Beat Cop – بازی شکست پلیس مخصوص اندروید

دانلود Beat Cop - بازی شکست پلیس مخصوص اندروید

به قدری فعالیت‌های گوناگون و گسترده در جهان بازی فراهم شده است که غرق شدن در آن برای ساعت‌ها آن‌هم بدون خستگی، تعجبی ندارد

یکی از اصلی‌ترین مواردی که باعث می‌شود تا Beat Cop تبدیل به اثری سرگرم‌کننده و غنی بشود، جهان پر از تعامل و گسترده آن است که امکان انجام فعالیت‌های متنوعی را فراهم می‌کند. از فعالیت‌هایی که مربوط به مراحل می‌شوند بگیرید تا کارهایی که صرفا جنبه‌ای جز خوش‌گذرانی در دنیای بازی ندارند. با اینکه محلی که در آن حضور دارید یک خیابان بیشتر نیست، اما ساختمان‌های مختلف و فروشگاه‌هایی که بازی در رفت و آمد به آن‌ها دست شما را باز گذشاته است، تراکم بالایی به جهان Beat Cop می‌بخشد.

تازه مهم‌تر از همه این‌ها NPCهای بازی هستند که منشا اصلی تمام ماموریت‌ها و تعاملات محسوب می‌شوند. یکی دیگر از ردپاهای اولون بیت در این بازی، قابلیت انتخاب دیالوگ و تصمیم‌گیری در برخی موارد است که می‌تواند عواقب متفاوتی را برای شما در پی داشته باشد و از قضا در Beat Cop خیلی هم المان به درد بخورد و جاافتاده‌ای محسوب می‌شود. درست است که شما پلیس هستید، اما خب اینکه چطور پلیسی باشید، تاحدود زیادی به همین تصمیم گیری‌ها وابسته است. به طور کلی بازی سه شاخصه اصلی را در تعاملات شما در نظر می‌گیرد.

میزان رضایت مردم، میزان رضایت گروه‌های مافیایی و میزان رضایت خلافکارهای محلی. این سه گروه، عمده افرادی هستند که در تعاملات‌تان با آن‌ها سروکار دارید و بسته به اینکه چه رویکردی در مقابل هر کدام در پیش بگیرید، نتایج نسبتا متفاوتی هم نصیبتان خواهد شد. بازی سعی می‌کند شما را در شرایط خاصی وادار به تصمیم‌گیری کند که نتایج آن‌ها محسوس باشد. برای مثال در یکی از مراحل شما باید ۳۰۰ دلار تا پایان شیفت‌کاری‌تان بدست بیاورید و خب در این بین افراد زیادی هم پیدا می‌شوند که ترجیح می‌دهند با پیشنهاد رشوه به شما، چشم پلیس را روی برخی از جرم‌ها بسته نگه‌دارند و دقیقا در چنین وضعیتی بازی از شما می‌خواهد که راه‌تان را انتخاب کنید که به اهداف خودتان برسید و پول‌تان را جمع کنید یا اینکه شرافت پلیسی‌تان را زیر پا نگذارید که خب حداقل من نتوانستن از خیر اولی بگذرم.

Beat Cop

گیم‌پلی بازی رفته رفته گسترده‌تر شده و المان‌های جدیدی را به شما معرفی می‌کند که علاوه بر متنوع کردن تجربه بازی، چالش‌های شما را هم جدی‌تر می‌کند

المان‌هایی که در بازی کنترل‌شان برعهده شما قرار دارد، هر روز بیشتر از قبل خواهد شد. به جز ماموریت‌های اصلی داستانی که هر روز باید به دنبال‌شان باشید، برخی وظایف نیز به طور متغیر در روزهای مختلف به شما محول می‌شود و این موارد رفته رفته ادامه پیدا می‌کند و گسترده‌تر می‌شود. برای مثال اگر در ابتدا فقط ماشین‌ها را به خاطر پارک در مکان‌های غیرمجاز جریمه می‌کردید، حالا باید حواستان به لاستیک و چراغ‌هایشان هم باشد و گاهی اوقات هم پلاک‌هایشان را بررسی کنید که اگر خودروی مظنون را مشاهده کردید، سریعا گزارش بدهید.

در کنار این برخی ماموریت‌ها فرعی و فوری مثل دستگیری مجرمان در حال فرار هم از بی‌سیم به دوش‌تان گذاشته می‌شود و در کنار این‌ها که پای ثابت قضیه هستند، هر روز چیزهای جدید دیگری هم انتظارتان را می‌کشد. همانطور که در اوایل بررسی هم گفتم، محتوای گیم‌پلی به قدری غنی است که فرصت سر خاراندن هم در بازی پیدا نمی‌شود و به معنای واقعی کلمه شما در دنیای خودش غرق می‌کند. با اینکه اکثر المان‌های کنترلی حالتی مدیریتی دارند، اما سرعت‌عمل در شلیک‌ها و همچنین دویدن به دنبال مجرمان از معدود بخش‌های بازی است که کمی تنوع در این موارد هم ایجاد می‌کند.

از لحاظ گرافیکی، دنیای Beat Cop واقع جذاب و دیدنی است. گرافیک پیکسلی بازی با رنگ‌بندی‌های متنوع و فوق‌العاده‌اش و جزئیات قابل تحسینی که به کار بسته، از لحاظ بصری زیبایی چشم‌نوازی را به صفحه نمایش گوشی هوشمند شما می‌بخشد. به طور کلی هیچ مشکل گرافیکی و فنی محسوسی در بازی مشاهده نمی‌شود و از طرفی خبری از داغ شدن باتری و بدنه تلفن همراه هم نیست.

با این حال تنها چیزی که جای خالی‌اش گاهی در بازی احساس می‌شود، فقدان یک موسیقی ملایم و دائمی در بازی است. به طور کلی در حین تجربه بازی به جز صدای محیط موسیقی خاصی به گوش نمی‌رسد، مگر اینکه گاهی اوقات از جلوی خانه‌ها یا مغازه‌هایی رد شوید که صدای موسیقی از آن‌ها به گوش می‌رسد. با توجه به اینکه کاراکترهای بازی هم صداگذاری ندارند، نبود موسیقی متن گاهی وقت‌ها به شدت احساس می‌شود. برای مثال اگر در حین وقوع سرقت‌ها موسیقی‌ای وجود داشت که ریتم تندتری به خود می‌گرفت، قطعا بازی می‌توانست در انتقال هیجان بسیار بهتر از این‌ها هم ظاهر بشود.

Beat Cop

در پایان، هیچ شکی نداشته باشید که بازی اندروید و آیفون Beat Cop جزو آن آثاری است که تا تمامش نکنید از روی گوشی موبایل‌تان پاک نخواهد شد و به قدری شما را در محیط خودش غرق می‌کند و سرگرمی برای‌تان ایجاد می‌کند که خیلی زود می‌تواند تبدیل به انتخاب اول شما در بین بازی‌های موبایلی بشود. استودیو ۱۱bit تاکنون نشان داده بود که در ارائه آثار قدرتمند در سبک مدیریتی تبحر خاصی دارد و Beat Cop هم مهر تایید دیگری است که این بار توانایی تیم سازنده را در پلتفرم‌های همراه هم به رخ می‌کشد. در هنگام شروع Beat Cop، تیم سازنده ادعا می‌کند که این بازی ادای دینی نسبت به تمام سریال‌های پلیسی دهه ۸۰ میلادی است، ادعایی که پس از تجربه بازی به جرئت می‌توانم بگویم چیزی جز حقیقت نیست


نویسنده: ناصرقرائی
نظرات: بدون نظر

برچسب ها

دیدگاه های کاربران

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

رزرو تبلیغات در این مکان

مطالب بر اساس


رزرو تبلیغات در این مکان

نرم افزار های ضروری