Fortnite - 9 نکته‌ مهم که به شما برای پیروزی در بازی فورتنایت کمک می کند !

۹ نکته‌ مهم که به شما برای پیروزی در بازی فورتنایت کمک می کندراهنمای بازی فورتنایت ، دنیای بازی جنگی را برای مشتاقان این حوزه با یک نسخه‌ا‌ی فوق‌العاده متحول کرده است. بازی فورتنایت هم به مهارت ‌های تیراندازی سریع، و هم توانایی ساخت سازه‌ های مصنوعی، که به شما مزیت رقابتی می‌دهد، وابسته است. فورتنایت با استفاده از گوشی ‌های هوشمند و یا تبلت، این ایده‌ ها را به یک رسانه پذیری متفاوت تبدیل کرده است؛ که نیاز به چند مهارت جدید مانند تسلط بر کنترل‌های لمسی و تطبیق با یک صفحه کوچک‌تر دارد.

نسخه سازگار با گوشی هوشمند از این بازی هم اکنون در سیستم عامل های iOS و اندروید به صورت تطبیق کنترل‌ های نسبتا پیچیده برای صفحه لمسی، در دسترس است. رابط کاربری، نحوه نزدیک شدن بازیکنان به بازی را از بسیاری جهات بزرگ تا کوچک، تغییر می‌دهد. تسلط بر بازی روی یک گوشی به این معناست که هر چیز جدیدی در این رابطه، مانند محدودیت‌ها را درک نموده؛ و از پس موانعی که بازیکنان دیگر با آن سروکار دارند، به خوبی برآیید. در این مطلب ۹ نکته مفید به عنوان راهنمای بازی فورتنایت ، در تلفن همراه آورده شده ‌است؛ که کمک می کند تا این بازی را به بهترین شکل آن انجام دهید.

یادگیری و تمرین کنترل های فورتنایت

1 2 - 9 نکته‌ مهم که به شما برای پیروزی در بازی فورتنایت کمک می کند !

کاراکترهای فورتنایت در ios و اندروید تقریبا همان هایی هستند؛ که در پلت فرم‌های مختلف پیدا خواهید کرد. به همین دلیل است که بازیکنان تلفن همراه می‌توانند، از قابلیت cross-play برای مبارزه با بازیکنان دیگر در نسخه‌ های مربوط به کامپیوترهای شخصی، و یا کنسولی استفاده کنند. اما عمده تفاوت آن در کنترل بازی‌های موبایلی است. فورتنایت در این قالب از دکمه‌های مجازی روی صفحه لمسی استفاده می‌کند؛ تا بتوان با کمک آن همه ی کارهای لازم را انجام داد. البته، حتی بازیکنان قدیمی فورتنایت نیز برای انجام بازی در نسخه جدید آن، باید مجددا کنترل‌های بازی‌ را یاد بگیرند.

سمت چپ صفحه نمایش دارای یک جوی استیک مجازی برای حرکت کاراکتر شما است. کشیدن سمت راست صفحه، کاراکتر را به طور موثر یا هدفمند می چرخاند. همچنین و ضربه زدن در هر کجا از صفحه، باعث شلیک کردن تفنگ‌تان خواهد شد. زمانی که در حال دویدن هستید، سمت راست نمایشگر تان شامل چند دکمه مجازی دیگر نیز می‌شود. یکی برای پریدن، و دیگری برای خم شدن به کار می رود. که باعث می شود آرام تر حرکت کنید. یک دکمه با یک آیکون crosshair وجود دارد، که در مرکز صفحه نمایش داده می‌شود، و به شما اجازه می‌دهد تا از حالت استاندارد دید کاراکتر در حالت عادی، به یک دید مستقیم برای دقت بیشتر در هدف گیری با تفنگ خود سوئیچ کنید. برخی دیگر از همین دکمه ها نیز به شما اجازه می دهند، تا از محدوده نزدیک تری از تفنگ خود هدف گیری را انجام دهید. همچنین می توانید بین تفنگ ها یا دیگر موارد، از طریق ضربه زدن روی آن ها در فهرست موجود سوئیچ نمایید.

2 2 - 9 نکته‌ مهم که به شما برای پیروزی در بازی فورتنایت کمک می کند !

در بازی فورتنایت یک کوله‌پشتی در سمت چپ فهرست وجود دارد؛ که به شما این امکان را می‌دهد؛ که یک لیست بزرگ‌تر از اقلام را در آن درج کرده، و یا حتی وقتی که به وسیله خاصی نیاز ندارید، جمع آوری کنید. بالای لیست شما دکمه کوچکی برای پر کردن اسلحه هم تعبیه شده است. بعد از این فهرست، یک دکمه برای جابجا شدن در منوی دوم و کنترل‌ های اختصاص ‌داده‌ شده به ساختمان نیز وجود دارد. آن دکمه را بزنید، تا مشاهده کنید که این فهرست با عناصر ساختمانی مختلفی که می‌توانید در این بازی ایجاد کنید، جایگزین خواهد شد. شما همچنین یک منوی کوچک از سه مورد مصالح ساختمانی قابل حمل را خواهید دید؛ که می توانید برای استفاده از هریک، با ضربه زدن آن‌ها را انتخاب کنید.

یک دکمه در سمت راست صفحه اجازه می‌دهد که در صورت نیاز، قطعات را بچرخانید. همچنین یک دکمه ویرایش با شمایلی که شبیه آن است، در سمت راست صفحه وجود دارد. دکمه ویرایش به شما این امکان را می‌دهد، که در صورت نیاز درها و پنجره‌ ها را به ساخت و ساز خود، اضافه کنید. انتخاب هر قسمت در سمت راست صفحه، ساختمان را روبروی کاراکتر شما در مکان مورد نظرتان بنا می کند. شما باید زمان زیادی را صرف بکارگیری تمامی کنترل ها کنید؛ تا بتوانید در اسرع وقت از آن ها در موقعیت های سخت استفاده کنید.

تغییر میزان حساسیت کنترل لمسی

 

کنترل‌های لمسی چندگانه بسیار متفاوت از کنترل‌های کنسول و PC، به ویژه با توجه به دوربین هستند. کنترل های لمسی فورتنایت مخصوصا با توجه به دوربین خود، بسیار متفاوت تر از کنترل های کنسول و کامپیوتر شخصی هستند. اغلب اوقات در این بازی، می‌توانید جستجو و بررسی های خود را از محیط اطراف با چرخیدن به وسیله کشیدن انگشت روی صفحه و جابجا کردن دوربین انجام دهید.

در چند راند اول بازی، ابتدا باید دقت کنید تا ببینید که آرام یا سریع بودن حرکات شما در چه مواقعی می تواند مفید باشد. اگر دوربین به سرعت حرکت می‌کند، بهتر است حرکات خود را با کسی که دارد به آرامی حرکت می‌کند هماهنگ کنید. اما اگر دوربین خیلی سریع حرکت می‌کند، سطح دید شما می تواند بسیار کوچکتر از حالت عادی باشد؛ و احتمال بیشتری برای از دست دادن بازیکنان دور وجود دارد. ایده ی مناسب در این رابطه تنظیم کردن میزان حساسیت کنترل لمسی دوربین است، تا بتوانید میزان آن را در حالت متعادل تنظیم نمایید.

توجه داشته باشید که سه تنظیم برای تغییر این میزان حساسیت وجود دارد: یکی برای تنظیم دوربین استاندارد شما، دیگری با حساسیت نسبی برای هدف‌گیری مناظر (ADS)، و یک گزینه حساس دیگر برای زمانی که محدوده هدف گیری سلاح را مشخص می نماید.

استفاده از هدفون

4 1 - 9 نکته‌ مهم که به شما برای پیروزی در بازی فورتنایت کمک می کند !

در بازی royale، بهترین ابزار شما تقریبا همیشه توانایی‌ شنوایی‌تان برای حس کردن چیزهای مختلف قبل از آن است؛ که آن‌ها را به عینه مشاهده کنید. در نتیجه گاهی اوقات ممکن است، که فورتنایت را روی تلفن همراه با صدای بسته در یک فضای عمومی بازی کنید. این بازی رزمی با احتمال وقوع این موضوع، یک شاخص دیداری را به قابلیت های خود اضافه کرد، که به شما حسی از خروج صدا در صفحه را القا می نماید. این کمک در حالی که هیچ جایگزینی برای ادراک سه‌ بعدی ندارید، بسیار مفید است. از سویی دیگر در صورت امکان می توانید با کمک یک هدفون این قابلیت را برای خودتان نگه دارید.

هرچه کیفیت تجهیزات شنوایی‌تان بهتر باشد، می توانید قدرت بازی خود را نسبت به دیگر بازیکنان افزایش دهید. به خصوص اگر آن‌ها از شنیدن صدای شما در بازی بهره ‌مند نباشند. هدفون به شما کمک می‌کند تا احساس بهتری از محیط اطراف خود داشته باشید؛ و احتمالا در سناریوهای مختلف جان خود را حفظ خواهید کرد.

نشانه های بصری جدید و نحوه استفاده از آنها

5 1 - 9 نکته‌ مهم که به شما برای پیروزی در بازی فورتنایت کمک می کند !

همانطور که گفتیم، فورتنایت اهمیت صدا بر روی گوشی‌های هوشمند را با افزودن نشانه‌های بصری به صفحه نمایش بهبود می‌دهد. تا به شما نشان دهد که صدای مورد نظر از کجا می‌آید، و فاصله ی شما با آن در چه حد است. حتی اگر از هدفون استفاده می کنید، گاهی اوقات می خواهید که وقت زیادی را صرف این نکات یا جزئیات بصری کنید، تا یاد بگیری که چطور می توانید آن‌ها را به سرعت برای انجام یک بازی بهتر تفسیر کنید.

داشتن نشانه‌ای از اینکه صدا از کجا می‌آید، می‌تواند به سرعت از مکان و موقعیت دیگر بازیکنان به شما اطلاعاتی مفیدی ارائه دهد. این ویژگی همچنین این امکان را می‌دهد که به طور بالقوه به آن‌ها نزدیک شده؛ و در یک مبارزه مزیت بیشتری داشته باشید. با داشتن این توانایی که واقعا صدای بازیکن دیگر را بشنوید، می‌توانید به طور بالقوه یک مهره را خیلی سریع‌تر از آنچه ممکن است در نسخه‌های دیگر بازی پیدا کنید، بیرون بکشید.

زمانی که در حال عبور از یک مسیر وسیع هستید، از حالت خودکار استفاده کنید.

6 1 - 9 نکته‌ مهم که به شما برای پیروزی در بازی فورتنایت کمک می کند !

همانند بیشتر مسابقات royale، کاوش فضای زیاد باعث می‌شود تا بازی رنگ و لعاب هیجان انگیز تری به خود بگیرد. اما این موضوع به این معنی است، که حمله کنندگان می‌توانند از هر جایی شما را بیایند. چیزی که موضوع را ناخوشایند می کند، لمس کردن در این بخش بدین صورت است، که باید بخش عمده ای از توانایی خودتان را برای تماشای قسمت‌های صفحه نمایش هدر دهید. یعنی از انگشت شست‌تان به طور مداوم برای هدایت کاراکتر استفاده کنید.

هر بار که دست خود را برای حرکت دادن یا تنظیم هدف استفاده می کنید، به طور بالقوه از مواردی را از دست میدهید که ممکن است پشت آن پنهان شده باشند. برای رفع این مشکل، فورتنایت گزینه ی حالت خودکار یا Auto-Run را در نسخه موبایلی خود ( و نه در ورژن های کنسولی یا کامپیوتری ) قرار داده است.

تنظیم کنترل در سمت چپ صفحه باعث می‌شود که کاراکتر شما در جهتی که می خواهید حرکت کند. همچنین به شما اجازه می‌دهد که توجه خود را به چیزهای مفید دیگری، مانند بررسی اطراف برای جمع آوری غنایم و یا دشمنان خود اختصاص دهید. در صورت انتخاب این حالت می توانید با دستان آزاد قدرت بررسی و انتخاب بیشتری در هنگام بازی داشته باشید.

در همین راستا، ممکن است که بخواهید بازی ‌های فورتنایت را کمی آهسته ‌تر از حد ممکن، بر روی کامپیوتر و یا کنسول شخصی برای کنترل بیشتر محیط اطراف‌تان بازی کنید. دویدن در حالت خودکار باعث می‌شود کاراکتر شما در جهت دیگری تغییر کند؛ به این معنی که شما فقط به دنبال نگاه کردن به پشت سر خود خواهید بود. در این حالت بهتر است تا مقصد نزدیکی را در مدت زمان کوتاهی انتخاب کنید. بنابراین می توانید برای بررسی محیط اطراف خود و حصول اطمینان از اینکه کسی شما را هدف قرار نداده است، مدتی توقف کنید.

ساختن سازه با نهایت سرعت را یاد بگیرید.

7 1 - 9 نکته‌ مهم که به شما برای پیروزی در بازی فورتنایت کمک می کند !

همانند پلت فرم‌های دیگر، نسخه موبایلی فورتنایت تنها می‌تواند نشانگر این موضوع باشد، که تعداد مشخصی از دکمه ‌های روی صفحه نمایش، در هر لحظه کارایی خاص خود را دارند. برای ساخت یک بنا، ابتدا باید به کمک دکمه اختصاصی روی صفحه نمایش، وارد حالت ساخت و ساز شوید. نیاز به تغییر حالت به استفاده از متریال برای ساخت و ساز، و همچنین تلاش برای اضافه کردن راه پله ها، کف ها، دیوارها و سقف ها با استفاده از کنترل های لمسی نسبتا پاسخگو، بعضی از بازیکنان را مجبور به ترک این جنبه ضروری از بازی، در هنگام اجرا در تلفن همراه می کند. با این وجود، فرقی نمی کند که در مقابل سایر بازیکنان بازی را انجام می دهید، و یا در حال رقابت هستید. توانایی ساخت و ساز همان چیزی است، که بازیکنان خوب را از بازیکنان بزرگ فورتنایت جدا می ‌کند.

قرار دادن دیوارها می‌تواند شما را از شر شلیک های مختلف رقبا نجات دهد. راه‌پله‌ها نیز کمک می کنند، که نسبت به بازیکنان دیگر در سطحی بالاتر قرار بگیرید. این مسئله می تواند یک مزیت جدی در بازی هایی از این دست محسوب شود. ساختمان همچنین اجازه می‌دهد، که با اجتناب از موانع، نقشه بازی‌ها را به سرعت طی کنید. به طور خلاصه میتوان گفت که ساختمان برای یک راند خوب در فورتنایت کاملا ضروری است. در نتیجه شما باید آن را تمرین کرده، تا به یک بازیکن سطح بالا در فورتنایت موبایل تبدیل شوید.

 

مبارزه های خود را در محدوده نزدیک حفظ کنید.

8 1 - 9 نکته‌ مهم که به شما برای پیروزی در بازی فورتنایت کمک می کند !

چیزی که در مورد بازی فورتنایت بر روی صفحه گوشی هوشمند، یا حتی روی چیزی بزرگ‌تر از آن مانند آی پد، وجود دارد؛ این است که اندازه کوچک صفحه، تیراندازی یا مبارزه را در یک محدوده کوچک، تا حدود زیادی دشوار می سازد. در نتیجه نبرد در یک محدوده وسیع، بسیار غیر قابل ‌اعتمادتر خواهد شد.

زیرا بر روی یک صفحه نمایش موبایلی کوچک و با استفاده از کنترل‌های لمسی، عملا برای شلیک کردن و جنگیدن، دامنه‌ی عملکردی کمتری خواهید داشت. در عوض، انتخاب تفنگ شکاری یا ساچمه ای بهترین روش برای جنگیدن در این حوزه است. مبارزه ی نزدیک به این معنی است، که شما کم‌تر مجبور به کار کردن بر روی هدف هستید؛ و می توانید نهایت استفاده از صفحه نمایش را در اختیار داشته باشید. به کمک این مسئله شما با احتمال بیشتری در نبردهایتان پیروز خواهید شد؛ و زمان کمتری را صرف تنظیمات مقادیر هدف با اندازه پیکسل ها در وضعیت‌های جنگی خواهید کرد.

کاهش کنترل هدف در هنگام مبارزه

9 1 - 9 نکته‌ مهم که به شما برای پیروزی در بازی فورتنایت کمک می کند !

به طور کلی، نشانه روی در نسخه موبایلی فورتنایت کم‌تر از اندازه ای است که در کنسول یا کامپیوتر شخصی قرار دارد. در این نسخه ها با یک کنترل‌کننده یا یک ماوس در دستتان، می‌توانید به راحتی اسلحه را برای سیستم ADS آسان‌تر بکار ببرید (هدف را نشانه بروید). این کار به شما اجازه می‌دهد تا دقت بیشتری نسبت به سلاح مورد نظر داشته باشید. در نتیجه در یک صفحه موبایل کوچک، و با کنترل کم‌تر نسبت به کامپیوتر، به کمک نیاز دارید، تا به راحتی به دشمنان خود غلبه کنید.

بهترین زمانی که با افراد دیگر مبارزه می‌کنید؛ این است که به سادگی به آن ها با هر چیزی که می توانید ضربه بزنید. به یاد داشته باشید که دیگر بازیکنان فورتنایت موبایلی، با همان موانعی بر خورد می‌کنند؛ که سر راه شما نیز سبز می شود. بنابراین به خرج دادن دقت لازم در این رابطه بسیار اهمیت دارد. هر کسی که می‌تواند بیشتر شلیک کند؛ بدون آن که هدف‌گیری مناسبی داشته باشد، احتمال هدر دادن گلوله‌ها‌ی ارزشمندتری را دارد. شما می‌توانید دقت خود را حتی با خم کردن‌تان در هنگام شلیک افزایش دهید.

فعال کردن گزینه ی Tap to search/ interact.

10 1 - 9 نکته‌ مهم که به شما برای پیروزی در بازی فورتنایت کمک می کند !

فورتنایت در تلفن همراه، با ساده کردن فرآیند جمع‌آوری آیتم‌ها، زمان و ورودی‌ها را کاهش می‌دهد. همانطور که شما سلاح و غنایم دیگر را کشف می‌کنید، کاراکتر تان به طور پیش‌فرض اقلامی را به فهرست شما وارد می‌کند. در ابتدا، این موضوع یک تغییر مفید به نظر می‌رسد، اما بعد از چند بار، به احتمال زیاد متوجه خواهید شد؛ که این مسئله می‌تواند به یک مانع جدی تبدیل شود.

در بازی فورتنایت ، فهرست شما برای هر غنیمتی از جمله سلاح، اقلام بهداشتی و نارنجک، که ممکن است لازم داشته باشید؛ محدود می شود. جمع آوری همه چیز در ادامه روند بازی می تواند برای‌تان دردسرساز باشد. برای اجتناب از این مشکل، در منوی تنظیمات روی دکمه Search/Interact کلیک کنید. این تنظیمات به شکل چرخ دنده در گوشه سمت راست صفحه قرار دارد. در نتیجه با فعال کردن این گزینه در فورتنایت می توانید، امکان کنترل بیشتری را برای خود فراهم کنید.

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید با افتخار کلوزآیتی ، تمامی متن اختصاصی کلوزایتی می باشد و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد

۹ نکته‌ مهم که به شما برای پیروزی در بازی فورتنایت کمک می کند !


0/5 ( 0 نظر )
0/5 ( 0 نظر )
نویسنده: Administrator
نظرات: بدون نظر

برچسب ها

دیدگاه های کاربران

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

رزرو تبلیغات در این مکان

مطالب بر اساس


رزرو تبلیغات در این مکان

نرم افزار های ضروری