NEWS

مهلت یکساله به کاربران ویندوز ۷

جدید
وبلاگ
۲۵ دی ۱۳۹۷
420 بازدید

مهلت یکساله به کاربران ویندوز ۷ : مایکروسافت در کمتر از یک سال دیگر، ارائه آپدیت برای ویندوز ۷ را متوقف می‌کند. طبق اعلام رسمی این کمپانی، در روز ۱۴ ژانویه سال ۲۰۲۰ میلادی (۲۴ دی ۱۳۹۸) که تنها ۳۶۴ روز با آن فاصله داریم، ارائه آپدیت‌ها و وصله‌های امنیتی برای ویندوز ۷ متوقف می‌شود.

البته مایکروسافت از سال ۲۰۱۳ میلادی ارائه قابلیت‌های جدید برای ویندوز ۷ را متوقف کرده است و تنها کاربران وصله‌های امنیتی و ضروری را دریافت می‌کند. با فرا رسیدن روز یاد شده، دیگر ویندوز ۱۰ توسط سازنده آن پشتیبانی نمی‌شود و کاربران راه دیگری جز استفاده از یک سیستم عامل ترد شده یا مهاجرت به ویندوز ۱۰ نخواهند داشت.

دلیل مایکروسافت برای توقف پشتیبانی از ویندوز ۷ ساده است، این کمپانی نمی‌تواند تا ابد از محصولات خود پشتیبانی کند. نه تنها مایکروسافت یک نسخه جدیدتر از سیستم عامل ویندوز ارائه کرده و فروش ویندوز ۷ متوقف شده است،

بلکه پشتیبانی از آن و ارائه آپدیت‌ها بسیار برای این کمپانی هزینه بردار است. در حقیقت نقص‌های امنیتی و باگ‌ها، پشتیبانی از سخت افزارهای جدید و ارائه آپدیت‌ها هیچ کار آسانی نیست و به صرف هزاران ساعت زمان و میلیون  ها دلار نیاز است. بنابراین چرا باید مایکروسافت از محصولی پشتیبانی کند که دیگر سودی عایدش نمی‌کند؟
بر کسی پوشیده نیست هیچ یک از تغییرات یاد شده نمی‌تواند برخی از کاربران ویندوز ۷ را برای کنار گذاشتن این سیستم عامل قانع کند و انتظار می‌رود با پایان پشتیبانی از آن، هنوز میلیون کامپیوتر مجهز به ویندوز ۷ وجود داشته باشد. همچنین بسیاری از سازمان‌ها و کمپانی‌های بزرگ به دلایل مختلف، از جمله نیاز برای سخت افزارهای جدید، در مهاجرت به نسخه‌های جدیدتر ویندوز بسیار کُند عمل می‌کنند و ممکن است برای سال‌ها به استفاده از ویندوز ۷ ادامه دهند.

با فرا رسیدن مرگ ویندوز ۷ در روز ۱۴ ژانویه ۲۰۲۰، در واقع این سیستم عامل از کار نخواهد افتاد و کاربران می‌توانند به استفاده از آن ادامه دهند. با ین حال دیگر خبری از وصله‌های امنیتی نخواهد بود و خیلی زود سر و کله تهدیدهای امنیتی و حمله‌های اینترنتی پیدا می‌شود که قرار نیست متوقف شوند.

همچنین دیگر نمی‌توان از ویندوز ۷ با سخت افزارهای جدید استفاده کرد و خبری از درایورهای سازگار با ویندوز ۷ نخواهد بود. آنهایی که قصد دارند به آن در بچسبند می‌توانند تا زمانی که همانند دی‌کاپریو  غرق می‌شوند به تلاش‌های خود ادامه دهند، فقط نباید از سلین دیون انتظاری داشته باشند!

مهلت یکساله به کاربران ویندوز ۷

منبع سخت افزار


نویسنده: ناصرقرائی
نظرات: بدون نظر

برچسب ها

دیدگاه های کاربران

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

رزرو تبلیغات در این مکان

مطالب بر اساس


رزرو تبلیغات در این مکان

نرم افزار های ضروری