تکرار تکرار تکرار؛ تا پایان هفته 600 هزار گوشی توقیفی با نرخ ارز نیمایی به بازار عرضه می‌شود

تکرار تکرار تکرار؛ تا پایان هفته ۶۰۰ هزار گوشی توقیفی با نرخ ارز نیمایی به بازار عرضه می‌شود :نزدیک به یک سال است که هر ماه مقامات و مدیران بخش‌های مختلف در مورد عرضه گوشی‌های توقیفی به بازار وعده‌های مختلف می‌دهند؛ با این وجود تا این لحظه تکلیف این گوشی‌ها هنوز مشخص نشده است. حال به تازگی نایب‌ رئیس اتاق اصناف اعلام کرده است که از اواخر این هفته ۶۰۰ هزار عدد تلفن همراه مانده در گمرک در بازار توزیع می‌شود.

به گزارش تسنیم نایب‌رئیس اتاق اصناف ایران اعلام کرد که ثبت سفارش واردات تلفن همراه آزاد شده است و براساس قول مسئولین قرار است این محصول با ارز نیمایی وارد و در بازار توزیع شود. در حاشیه مراسمی در اتاق اصناف ایران، ابراهیم درستی اعلام کرد که براساس قول مسئولین قرار است از اواخر این هفته ۶۰۰ هزار عدد تلفن همراه مانده در گمرک در بازار توزیع شود که قیمت آنها بر مبنای ارز نیمایی محاسبه شده است. ابراهیم درستی در مورد نحوه توزیع این گوشی های گفت که هنوز محل توزیع آنها مشخص نشده است اما امیدواریم که در فروشگاه‌های صنفی که دارای پروانه کسب هستند توزیع شود.

به گفته ابراهیم درستی، طبق قول مسئولین قرار است ارز حاصل از صادرات (نیمایی) به واردات این محصول اختصاص یابد. درستی خاطر نشان کرد که قیمت تلفن همراه در مقایسه با سال قبل به‌شدت بالا رفته است و آزاد شدن ثبت سفارش و اختصاص ارز نیمایی به واردات آن می‌تواند قیمت‌ها را تا حدی متعادل کند. نایب‌ رئیس اتاق اصناف در مورد گوشی‌های فعلی که با قیمت‌های نجومی در بازار موجود هستند اظهار کرد:

در شرایط فعلی عمده گوشی‌ای که در بازار توزیع می‌شود از طریق مسافری به کشور وارد شده که ارز آن نیز از بازار آزاد تأمین شده است؛ این امر بر روی قیمت عرضه این محصول تأثیرگذار است، امیدوارم با اختصاص ارز نیمایی به واردات این محصولات قیمت گوشی به‌طور محسوسی کاهش یابد. مصرف تلفن همراه ۷۰۰ تا ۸۰۰هزار عدد در ماه است که این رقم در فصولی مانند تابستان و ایام پایانی سال افزایش می‌یابد.

به گفته نایب‌رئیس اتاق اصناف، در مقاطعی سرانه مصرف گوشی کشور به یک‌میلیون تا یک‌میلیون و ۲۰۰هزار عدد در ماه می‌رسید اما با توجه به این‌که در شرایط فعلی مردم بیشتر برای تعمیر گوشی خود مراجعه می‌کنند، تقاضا برای خرید کاهش یافته است.

تکرار تکرار تکرار؛ تا پایان هفته ۶۰۰ هزار گوشی توقیفی با نرخ ارز نیمایی به بازار عرضه می‌شود

تکرار تکرار تکرار؛ تا پایان هفته 600 هزار گوشی توقیفی با نرخ ارز نیمایی به بازار عرضه می‌شود

نظر خود را با ما در میان بگذارید


نویسنده: ناصرقرائی
نظرات: بدون نظر

برچسب ها

دیدگاه های کاربران

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

رزرو تبلیغات در این مکان

مطالب بر اساس


رزرو تبلیغات در این مکان

نرم افزار های ضروری